Perşembe , 12 Aralık 2019
Google Pixel’in etkileyici yanları

Google Pixel’in etkileyici yanları

Google Pixel telefon teknolojisi son derece cazip bazı özelliklerle bizlerle olacak.

Tasarım
Google tasarım konusunda Nexus cihazlarının ardından hemen bir yeniliğe gitmiş. Alüminyum kasaya sahip olan telefonlar, arka kısmında büyük bir cam panele de sahip ve bu panel tasarım olarak kendine has bir yapıda (tabi biz bunu bir artı olarak gördük ancak özellikle arka panelin tasarımını beğenmeyen çoğu kişi olacaktır).

Fotoğraf Deneyimi
Yeni Pixeller tanıtılırken en fazla üzerinde durulan ve üstüne basıla basıla söylenilen şey cihazların bambaşka bir fotoğraf deneyimi sunacağıydı. Ve telefonun kamerasının yapabildiklerine baktığımızda Google’a katılmamak elde değil.

Fotoğraflarda, ışıktan kaynaklı piksel patlamalarını otomatik olarak belirleyerek düzelten Smartburst sisteminden tutun da , daha dinamik bir aralık ve daha iyi aydınlatma sağlamak için birden fazla kısa pozlamayı birleştiren geliştirilmiş HDR+ sistemine ve piyasadaki (kendi klasmanında) en hızlı enstantane ile geliştirilmiş video stabilizasyonuna kadar pek çok şey, yeni Pixellerin kameralarında mevcut.

Ayrıca telefonların, 9 binden fazla kameranın görüntü ve video kalitesinin kontrol edilip sıralandığı DxOMark’da 89 aldığını da belirtelim ki bu puan, Pixel’in dahil olduğu sektördeki cihazlar içerisinde en yükseği.

Google ayrıca Pixel kullanıcılarına çektikleri fotoğrafları ve full çözünürlükte videoları depolayabilmek için Google Fotoğraflar sisteminde sınırsız depolama alanı sunmakta.

Google Magic
Belki de telefonların sahip olduğu en iyi özelliklerden biri bu. Bu sistem sayesinde telefonunuzda dosyalarınız için yeterli alan olmadığında kullanım sıklığınıza göre sıralanan uygulamaların verileri ya da direkt uygulamanın kendisi telefonunuzdan silinerek size gerekli yer sağlanıyor. Ancak olay sadece bu değil. Sistem, sildiği verileri Google’ın bulut sistemine göndererek muhafaza ediyor. Yani siz istediğiniz taktirde -ya da telefonunuzda yer açıldığında- bu verileri buluttan indirerek kullanabiliyorsunuz.

İletişim
Google’ın iletişim konusunda önemli yenilikler sunmaya hazırlandığı Duo ve Allo uygulamaları, Google Pixellerde yüklü olarak gelecek. Ancak Pixellerde kullanılacak Duo ve Allo’nun sunacağı deneyim, diğer Android cihazların sunacaklarından farklı. Bunun sebebi ise Google’ın yeni sanal asistanı ”Google Asistan”ın her iki uygulama ile de yazılımsal olarak oldukça iç içe oluşu.

Google Asistan
Google, yapay zeka sistemli yeni asistanı ”Google Asistan”ı da bugün resmi olarak tanıttı. İlk olarak Pixel telefonlarına yüklü şekilde gelecek olan Google Asistan, Siri’yi epey bir geride bırakacağa benziyor.

İLGİLİ HABER
Google’dan Siri’ye İnanılmaz Dişli Bir Rakip: Google Asistan

Hızlı Şarj Özelliği
Google Pixeller şarj konusunda da şaka gibi özelliklere sahip. Lansmanda da belirtildiği üzere 15 dakikalık bir şarj, size 7 saatlik batarya ömrü sunacak. Bu durum göz önüne alınırsa hızlı şarj ve şarjın etkinliği konusunda Pixeller şu anda piyasanın en iyisi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*