Salı , 19 Kasım 2019
Google Pixel 2’de İstediği Satış Rakamını Yakalayamadı

Google Pixel 2’de İstediği Satış Rakamını Yakalayamadı

Google, akıllı telefon alanında Pixel 2 ile istediği başarıyı yakalayamadı. Pixel 2, özellikle Samsung’un S serisine oranla çok çok daha az ilgi gördü.

Google, HTC ile işbirliği sonucunda Pixel markasını yaratmıştı. İlk Pixel modellerinin çok ilgi görmesinin ardından firma Pixel 2 ile karşımıza çıkmıştı. Pixel 2’de yaşanan sorunların ardı arkası kesilmeyince, Google açısından bu durum bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Bugün ise IDC’nin araştırma direktörü Francisco Jeronimo, Pixel’in 2017 yılında kaç adet ünite sattığını açıkladı. Francisco Jeronimo’nun açıkladığ verilere göre; Google 2017’de sadece 3.9 milyon adet Pixel satmayı başardı. Ancak bu satış rakamları içerisinde Pixel 2’nin olmadığını belirtelim.

Eski modellere göre 3.9 milyon ünite satışının başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Google’ı rakipleri Apple ve Samsung ile kıyasladığımızda, bu rakam çok yetersiz görünüyor.

Apple, geçtiğimiz yıl toplamda 78,3 milyon adet iPhone satmayı başarmıştı. Bu rakam tüm iPhone’ların toplamı olsa da; iPhone 7’nin tek başına yakaladığı satış rakamı Pixel’in tam 4 katı.

Samsung cephesinin de yüzü hem Galaxy S7 hem de Galaxy S8 ile gülmüştü. Google, bu yıl Pixel 3 modellerini tanıtacak. Artık Google’ın telefon pazarında güçlü bir marka olmak istiyorsa hata yapma olasılığı yok. Google’ın HTC ile işbirliğine devam etmeyeceği yönünde de iddialar var fakat bunların doğruluğunu zaman gösterecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*