Pazartesi , 21 Ocak 2019
Google Kripto Para Birimi Reklamlarını Engelleyebilir

Google Kripto Para Birimi Reklamlarını Engelleyebilir

Kripto para birimlerinin reklamlarına ilişkin Google’dan bir yaptırım gelebilir. Google, kripto para birimi reklamlarını bloklayabilir.

Google son dönemde artan kripto para birimi dolandırıcılığı ile mücadele etmek için önemli bir karar almış gibi görünüyor. Web kullanıcılarının riskli kripto para karşılığı ürünleri satın almasını engellemek; bir anlamda dolandırıcıların hedefi olmasının önünü kapatmak için bu kararı almış gibi görünüyor.

Google, Haziran ayı başından itibaren AdWords platformunda “ilk para teklifleri (ICO), cüzdanlar ve alım satım danışmanlığı da dahil olmak üzere, kripto para birimiyle ilgili içerikleri” yasaklamaya başlayacak.
Google Kripto Para Birimi Reklamlarını Yasaklıyor Peki Neden?

CNBC’ye konuşan Google’daki sürdürülebilir reklamların yöneticisi Scott Spencer ;

“Geleceğin kripto paralarla nereye gideceğini bilecek bir kristal topumuz yok ama tüketicinin zararına olan yeterince potansiyel olduğunu ve aşırı dikkatle yaklaşmamız gereken bir alan olduğunu gördük” dedi.

Söz konusu değişiklik Google’ın tüm reklam sunma tekliflerini etkileyecek. Google’ın kendi hizmetlerinde ve Google Reklamlarını yayımlayan diğer sitelerde bundan sonra bu türden içerikler görmeyeceğiz anlamına geliyor. Bakalım ilerleyen süreçte konu ile ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*