Çarşamba , 11 Aralık 2019
Google Asistan İle İlgili Sürpriz Bir Gelişme Yaşandı

Google Asistan İle İlgili Sürpriz Bir Gelişme Yaşandı

Google Asistan’ın bu yıl içerisinde Türkiye’ye geleceği iddia ediliyor. İşte konu ile ilgili ayrıntılar…

Google, sesli asistan işine Google Asistan ile giriş yapmış ve son dönemde Siri’den daha iyi sonuçlar vermesi ile büyük ilgi görmüştü. Google, Google Asistan için Google Home ekosistemi oluşturmuş ve bu bağlamda akıllı hoparlörlerini satışa sunmuştu.

Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilen Google Asistan ve Home ürünlerinin bu yıl içerisinde Türkiye’ye gelme ihtimali doğdu.

Android Authority sitesinin haberine göre; Google Asistan bu yıl içerisinde 52 farklı ülkeye gelecek. Ayrıca Google Asistan’a 17 farklı yeni dil eklenecek. 52 ülkenin içerisinde Türkiye’nin de olduğundan eminiz. Ancak 17 dil seçeneğinde Türkçe’nin olup olmadığını kestirmek zor.

Google Asistan ile birlikte ülkemizde Google Home ürünlerinin de satılma ihtimali doğuyor. Apple’ın henüz ülkemizde Siri destekli HomePod’u satışa sunmadığını, Google’ın Apple’dan önce davranarak Türkiye pazarında iyi bir konum elde edebileceğini belirtelim. Bakalım ilerleyen süreçte iki dev arasında nasıl bir rekabet boy gösterecek?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*