Pazar , 17 Şubat 2019
Gmail İçin Bir Özellik Daha Çıkıyor

Gmail İçin Bir Özellik Daha Çıkıyor

Google, Gmail üzerinde şu sıralar önemli değişiklikler yapıyor. Daha modern bir arayüze kavuşan Gmail’e şimdi de gizlilik modu dahil oluyor.

Gmail’in web versiyonu önümüzdeki haftalar içerisinde büyük çapta bir güncelleme alacak. Bu güncellemeyle birlikte yeni tasarım ve özellikler kazandırılmış olacak Gmail’e. Bununla birlikte Google aynı zamanda ‘Gizlilik Modu’ adı verilen yeni bir özelliği de tanıttı. Geçtiğimiz hafta içerisinde yeni tasarımda yer alan bazı özellikler dile getirilmişti. Eposta mesajlarına kolay yanıt verme, yazılan eposta mesajlarını ileri bir tarihte gönderilmek üzere ayarlama, ajanda randevularının yerini alan mesajlardan oluşan yeni bir yan menü gibi tasarıma dönük özellikleri bu değişiklikler arasında sayabiliriz.

Yeni açıklanan ‘Gizlilik Modu’ özelliği, Gmail kullanıcılarının gönderecekleri epostalardan istediklerinin yeniden gönderilmesini, kopyalanmasını, indirilmesini veya yazdırılmasını engelleme imkanı veriyor.

Aynı zamanda epostaların açılması için şifre kullanımını da getirecek olan özellikle oluşturulacak şifreler SMS üzerinden belirlenecek. Gönderilen epostaların belirlenecek olan süreden sonra otomatik olarak silinmelerini de sağlayacak bir başka fonksiyon da yeni özellikle birlikte kullanılabilecek. Bu özellikler, Microsoft’un Outlook uygulamasının full versiyonunda bulunan özelliklere oldukça benzemekte.

Microsoft ise aynı zamanda Outlook.com servisindeki epostalara erişimi kısıtlama özelliğini de getiriyor. Bu özellikler büyük oranda gönderilen epostalar üzerinde daha geniş anlamda kontrol sahibi olmak isteyen işletmeler için cazip olacak gibi gözüküyor. Google, Gmail’in dışında pek çok servisinde daha çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*