Cumartesi , 18 Mayıs 2019
Game Of Thrones’in oyununun yeni sürümü çıkıyor

Game Of Thrones’in oyununun yeni sürümü çıkıyor

Öğrenilene göre 17 Kasım tarihinde Game Of Thrones isimli ünlü serinin oyunun yeni versiyonu bizlerle olacak ! Gelecek yeni versiyonun 6.sürüm olduğu öğrenildi.

Telltale Games tarafından yapılan Game of Thrones oyununun 6. bölümü çok yakında mobil platformlar da dahil olmak üzere -neredeyse- bütün platformlara gelmeye hazırlanıyor.
Telltale Games’i biliyorsanız, nasıl oyunlar yaptıklarını ve nasıl bir kitleye hitap ettiklerini de az çok biliyorsunuzdur. Bilmeyenleriniz için biraz bahsedelim; Telltale Games, genelde ‘’seç ve tıkla’’ dediğimiz türde oyunlar yapmakta ve yaptıkları oyunlar dönemin popüler kültürünü kapsamakta.

Bu haberimizde bahsedeceğimiz Telltale oyunu ise son zamanların en iyi dizilerinden olan Game of Thrones’un lisanslı oyunu.

Telltale oyunlarını ayrı kılan şey, oyunun gidişatına sizin karar veriyor oluşunuz. Karşınıza çıkan konuşma balonlarından istediğinizi seçerek oyunun kaderini siz belirliyorsunuz. Game of Thrones’un oyunu da bu şekilde. Her bölüm için farklı konuşma seçenekleri bulunan oyun, seçtiğiniz diyaloglara göre şekilleniyor.

Tabii bütün oyun konuşmadan, diyaloglardan ibaret değil. Hikaye içinde zaman zaman da aksiyona girerek belirli bir yere ok atması gereken ya da bir kılıç darbesinden kaçması gereken karakteri yönlendirme kısmı da sizin elinizde. Telltale’in Game of Thrones oyunu da bu şekilde. Altı bölümden oluşan oyunun her bölümü ortalama 90 dakika civarı sürmekte. Özellikle The Walking Dead’in benzer oyunu ile dikkat çeken Telltale’in Game of Thrones oyunu da ilk 5 bölümü ile büyük bir beğeni elde etmişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*