Çarşamba , 13 Kasım 2019
Galaxy S5, iPhone 5S, Nexus 5, Lumia Icon, Xperia Z2 Karşılaştırması

Galaxy S5, iPhone 5S, Nexus 5, Lumia Icon, Xperia Z2 Karşılaştırması

Arkadaşlar merhabalar. Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S5 tanıtıldı. Yeni çıkan 5 rakip telefonun karşılaştırmasını aşağıda görebilirsiniz.

Özellikleri açısından baktığımızda Galaxy S5, Android ve Windows Phone rakipleri ile oldukça benzerlik göstermektedir. 5.1 inç’lik ekranı ve 1920 x 1080 çözünürlüğü 2014 yılının standart ekran özellikleri olarak görülmektedir. Bunun dışında Galaxy S5, tıpkı iPhone 5S gibi parmak izi tarama sensörüne sahip. Ayrıca Galaxy S5, geçen yıl piyasaya sürülen Galaxy S4 Active’de de bulunan kum ve suya karşı dayanıklılık özelliğine de sahiptir. LG Nexus 5 ve Sony Xperia Z2’nin kullandığı Android Kitkat 4.4.2 işletim sistemi ile piyasaya sürülecek olan Galaxy S5, rakipleri ile kıyaslandığında tek Super AMOLED ekran türüne sahip olan cihaz. Elbette çıkış tarihi göz önünde bulundurulursa bazı özelliklerinin şuanki rakiplerinden iyi olması oldukça normal diyebilirim.

Donanımsal gücü açısından baktığımızda rakiplerinden üstün görünen Galaxy S5’in fiyatı hakkında Samsung tarafından bir açıklama gelmedi. 2014’ün Nisan ayında global olarak piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy S5, şimdiden bir çok Android ve Samsung kullanıcısını heyecanlandırmış durumda. Eğer yakın bir süreçte yeni bir akıllı telefon almayı planlıyorsanız Samsung Galaxy S5’in detaylı olarak özelliklerine bakmanızı ve kararınızı buna göre vermenizi tavsiye ederim.

fay_1 fay_2 fay_3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*