Pazartesi , 21 Ocak 2019
Galaxy A8 2018 Çok Yakında Oreo Güncellemesi Alabilir

Galaxy A8 2018 Çok Yakında Oreo Güncellemesi Alabilir

Samsung Galaxy A8 2018 modelinin Android Oreo yazılım güncellemesi alacağı ortaya çıktı. İşte habere ilişkin detaylar…

Güncellemeler, Android ekosisteminin kanayan yarası durumunda. Ne Google ne de diğer Android iş ortakları bu kanayan yaraya çözüm üretebilmiş değil. Android One programı deniyor, güncellemeler aylar sonra geliyor. Yeni Android sürümü tanıtılıyor ve bundan aylar sonra tanıtılan bir telefonda bir önceki Android sürümünü görüyoruz. Evet tahmin ettiniz, sözünü ettiğimiz telefonlar Galaxy A8 2018 ve Galaxy A8+ 2018 modeller. Son dönemde güncelleme yol haritası bir hayli eleştirilen Samsung, Galaxy A8 2018 için Android Oreo güncelleme çalışmaları başlamış.

Konuya ilişkin gelişme ilk olarak GalaxyClub sitesinde karşımıza çıktı. SamMobile sitesi de Samsung kaynaklarıyla iletişime geçti ve çalışmaların başladığını onayladı. Şunun altını çizelim, güncelleme dağıtıma başlamadı, sadece güncelleme çalışmaları başladı. Çalışmalar şimdi başladıysa varın güncellemenin ne zaman dağıtılacağını siz hesaplayın. Galaxy A8 2018 modeller için Android 8.0 güncellemesi en iyi ihtimalle temmuz ya da ağustos ayında dağıtımı yapılacak.

Peki Ağustos ayında ne olacak? Google’ın geçtiğimiz ay birinci ön izleme sürümünü dağıtıma sunduğu Android P’nin resmi dağıtımı gerçekleşecek. Yani Android 9.0 dağıtılırken, Samsung 3.299 TL’lik süper orta segment telefonu için Android 8.0 güncellemesini paylaşılacak.

Galaxy A8 2018 modeller geçen yıl aralık ortasında tanıtıldı. Yani Android 8.0’ın resmi dağıtımdan 4 ay sonra. Gelin görün ki buna rağmen telefonlar Android 7.0 Nougat sürümüyle kutudan çıktı. Bu yüzden Galaxy A8 2018’in kullanıcılar için başlı başına bir hayal kırıklığına neden olduğunu, yazılım tarafında şu ana kadar sınıfta kaldığını söyleyebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*