Pazartesi , 18 Şubat 2019
Fortnite iOS Sürümü Beklenenden De İyi Gidiyor

Fortnite iOS Sürümü Beklenenden De İyi Gidiyor

Oyuncuların son zamanlarda en fazla ilgi gösterdiği oyunlardan biri olan Fortnite Battle Royale, çıkışını sürdürmesiyle dikkat çekiyor.

Epic Games’in Apple iOS için geliştirdiği Fortnite, sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde üç haftada 15 milyon dolarlık satış rakamına ulaştı. Yapım, böylece Candy Crush Saga, Clash of Clans ve Pokemon Go gibi devlerin ligine adım atmış oldu. Pokemon Go üreticisine haftada 6 milyon 400 bin dolar. Candy Crush ise geliştiricilerine haftalık 5 milyon 800 bin dolarlık gelir elde ettiriyor.

Çoğu mobil oyunun aksine, Fortnite’da karakter gelişimi için eşya alım-satımı gerekmiyor. Yapım, 9 dolar değerindeki Battle Pass ile satılıyor. Battle Pas, 3 ay için geçerli ve belirli periyotlarda yenilenmek zorunda.

Fortnite diğer mobil oyunlara göre çok ilginç bir özelliğe sahip. Yapım, konsol ve PC’deki sürümlerinin hiçbir noktasına dokunulmadan iOS’a uyarlandı. Elbette grafiklerden biraz ödün verildi çünkü hiçbir mobil cihazın oyun gücünün, konsollar ve PC’ye erişmesi mümkün değil.

Fortnite’da hayatta kalmak için takım arkadaşlarınızla uyum içerisinde çalışmanız gerekiyor. Savaşçı kahramanlar, savunmacılar ve ilk yardım gibi destek üniteleri arasındaki dengeyi kurmak zorunda kalıyorsunuz.

Fortnite uzun bir süre daha iOS üzerindeki popülerliğini sürdürecek gibi gözüküyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*