Cuma , 22 Şubat 2019
Fortnite Bağımlılığı Sınır Tanımayan Bir Boyuta Ulaştı

Fortnite Bağımlılığı Sınır Tanımayan Bir Boyuta Ulaştı

Amerika’da bir oyuncu, büyük bir kasırga tehlikesi ile karşı karşıya kalmasına rağmen Fortnite oynamaya devam ederek tarihe geçti.

ABD’nin Kuzey Karolina eyaletine bağlı Greensboro kasabında meydana gelen kasırga vakası sırasında bir Fortnite oyuncusu, neyin önemli olduğunu bir kez daha sorgulattı.

Greensboro kasabasında geçen gün çatıları yerinden sökecek kadar şiddetli bir kasırga meydana geldi. Maddi açıdan çok büyük zararlar veren kasırgada can kaybının olmaması, Bölge sakinlerini biraz da olsun rahatlattı.

Olaya asıl damgasını vuran şey ise aslında kasırga değil, Anton Williams isimli Fortnite oyuncusunun açıklamaları oldu. Kasırga olduğu sırada evinde Fortnite oynayan Williams,“Pencereden dışarı baktım ve önümdeki evlerden çatıların çıkmaya başladığını gördüm. Ama geri döndüm, çünkü oyunda son birkaç kişi kalmıştı. Bilirsin, bu oyunu bitirmem gerekiyordu” dedi.

Evlerin çatılarını yerinden söken bir kasırga karşısında oyunu bitirmeye çalışan Williams, açıklamalarının devamında kasırganın iyice kötüleştiğini, bu sebeple kız kardeşi ve yeğeniyle birlikte banyoya gittiğini açıkladı. Muhabirin “banyoda saklanırken aklından neler geçiyordu?” sorusu üzerine cevap veren Williams, “Dürüst olmak gerekirse sadece oyunu düşünüyordum ama aynı zamanda herkesin iyi olmasını umuyordum” açıklamalarında bulundu.

Bu olay oyunlarla olan ilişkinin orantısız olmaması gerektiğini, bağımlılığın ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu gösteriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*