Salı , 20 Ağustos 2019
Flitter Uygulaması iOS İçin Büyük Bir Farklılık Sunacak

Flitter Uygulaması iOS İçin Büyük Bir Farklılık Sunacak

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan iOS için pek çok özel uygulama çıkarılıyor. Twitter sosyal medya platformunun da iOS’a özel bir sürümü bulunuyor. Twitter ekibi şimdi de karşımıza Flitter uygulamasını çıkarıyor.

Twitter, sunduğu API desteği ile 3. parti geliştiricilerin Twitter istemcisi üretmesine izin veriyordu. Yakın zamanda bu API desteğini kesecek olan Twitter, geliştiricilerin yeni uygulama yapmasına engel olmadı. Tweetbot ve Twitterrific‘in ardından şimdi de Flitter uygulaması geliyor.

Flitter özellikleri ile ön plana çıkıyor
App Store‘da 8,99 TL‘ye ön siparişe sunulan Flitter, 5 Mayıs tarihinde indirilebilir olacak. Sade arayüzü ile dikkat çeken uygulamada tema seçenekleri de yer alacak. Tweet’lerdeki fotoğraf ve video gibi medya dosyalarını da göstermeme gibi opsiyon sunan uygulama kullanım kolaylığı ile ön plana çıkıyor.

Uygulamanın ana akışında bir Tweet’in üzerine dokunduğunuzda; beğeni, yorum yapma ve retweet yapma seçenekleri minimalist bir şekilde açılıyor. Bölgesel tabanlı trend özelliği sayesinde çevrenizde olan bitene anında ulaşabileceksiniz.

Twitter istemcisinin en dikkat çeken özelliği ise Tweet düzenleyebilme özelliği olacak. Attığınız Tweet’i düzenle diyerek, bir önceki Tweet’i silecek ve direkt olarak panoya yapıştıracak. Daha sonra bu Tweet üzerinde düzenleme yapıp tekrardan yayınlayabileceksiniz.

Yeni uygulama kullanıcıların oldukça hoşuna gidecek gibi gözüküyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*