Perşembe , 19 Eylül 2019
FBI iPhone 5S cihazını kırmayı başaramadı

FBI iPhone 5S cihazını kırmayı başaramadı

FBI tarafından bu seferki iPhone kırma denemesi başarısız bitti. FBI, iPhone 5S akıllı telefonunu kırmayı başaramadı.

Geçtiğimiz günlerde San Bernardino teröristine ait iPhone 5C’nin şifresini kırdıklarını belirten FBI yetkililer, bu sefer de iPhone 5S’in şifresine takıldılar.
FBI, San Bernardino teröristine ait iPhone 5C’nin şifresini başka bir şirketle anlaşıp kırmış ve içerisindeki bilgilere ulaşmıştı. Daha sonra yapılan açıklamalar, kendilerine bu bağlamda gelecek taleplerin karşılıksız bırakılmayacağı ve FBI’ın her zaman yardıma hazır olduğu yönündeydi. Son gelen haberler, FBI’ın kendilerinden istenen bir ‘iPhone kırma’ talebine karşılık veremediğini gösteriyor.

Şöyle ki, Brooklyn’de yakalanan bir uyuşturucu satıcısına ait iPhone 5S’in şifresinin kırılması için FBI’dan yardım istenmiş fakat şifre kırılamamış. Buna sebep olarak ise iPhone 5S’te iOS’un düşük bir sürümünün kullanılması. San Bernardino teröristine ait telefonda (iPhone 5C) iOS 9 sürümü bulunuyordu, Brooklyn’de yakalanan uyuşturucu satıcısının telefonunda (iPhone 5S) ise iOS 8 yer alıyor.

Jun Feng ismindeki uyuşturucu satıcısı, çıkarıldığı mahkemede iPhone’unun şifresini unuttuğunu iddia etmiş (biz de yedik tabi). Feng’in bu açıklaması Brooklyn mahkemesinin iyice kıllanmasını sağlamış ve iPhone 5S’in içerisinde uyuşturucu satıcılarına ve müşterilerine ait bilgilerin yer alma ihtimalini güçlü hale getirmiş.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*