Pazar , 8 Aralık 2019
Facebook’a gelen yeni güncelleştirme ne?

Facebook’a gelen yeni güncelleştirme ne?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olarak hizmet sunan Facebook’ta yeni bazı değişimler yaşanıyor.

Facebook’un mobil kullanıcıların özelleştirilmiş haberler almalarını sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığı bildirildi.
Her ay karşımıza yeni bir sistemle çıkan Facebook, bıkmadan, usanmadan üzerinde çalışmalar sürdürdüğü bu sistemler ile kullanıcılarına sıkılmayacakları bir Facebook deneyimi sunmanın peşinde. Yaptığı yeniliklerde genellikle bilgisayar kullanıcılarını hedef alan Facebook, Jason Stein adlı bir kullanıcının belirttiğine göre bu sefer, sosyal paylaşım sitesini mobil cihazlar üzerinden kullananları hedef alan bir yenilik üzerinde çalışıyor.

Facebook kullanıcıları, haber kaynaklarında beğendikleri sayfalardan gelen gönderileri ve içerisinde bulundukları grupların veya arkadaş olduğu kişilerin paylaştığı şeyleri görebiliyorlar. Kullanıcıların haber kaynağını zenginleştiren tüm bu paylaşım kaynaklarının olması, kullanıcıların çoğuna zengin içerikli bir Facebook haber kaynağı sunuyor. Ancak Facebook için bu yeterli değil. Sosyal paylaşım sitesi, açıklanan verilere göre kullanıcıların sitede zaman geçirme sürelerinde sorunlar yaşıyor. Kullanıcılarının siteye giriş yapmasıyla birlikte daha aktif olmalarını, Facebook’un tüm uygulamalarından yararlanmalarını isteyen Facebook, bunu gerçekleştirmek için kullanıcıların dikkatini çekebilecek, özelleştirilmiş haber kaynakları üzerinde çalışıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*