Cuma , 6 Aralık 2019
Facebook yeni uygulaması ile şaha kalkıyor !

Facebook yeni uygulaması ile şaha kalkıyor !

Dünyanın en büyük sosyal platformu olan Facebook yepyeni bir yeniliğe daha imza atıyor. Facebook’un sunduğu yenilik hakkında detaylar;

Kullanıcı sayısı bir milyarı aşmış olan dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook, sahip olduğu geliştirici ekip sayesinde günden güne sistemini yeniliyor ve neredeyse her ay kullanıcılarının karşısına farklı bir özellik ile çıkıyor. Son senelerde yaptığı güncellemelerle birlikte eş zamanlı yaşanan olayların da kalbinde olmayı hedefleyen Facebook, bu amacına katkı sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığını bildirdi. Artık herhangi bir durumun veya gönderinin altına, arkadaşlarınızdan birisi yorum yazarken bunu görebilemenize olanak sunacak olan Facebook, birkaç senedir mesajlaşma programlarında bulunan ve oldukça yararlı olan “ileti yazıyor…” şeklindeki bildirimi yorumlara uyarladı.

Öncelikle bu özelliği sessiz sedasız bir şekilde birkaç kullanıcının kullanımına sunan Facebook, artık bir klasik haline gelen “sessizce dene, çalışıyorsa basına bildir” uygulamasını yeniden gerçekleştirdi ve uygulamanın çalışır olduğunun anlaşılmasıyla birlikte bunu basına bildirdi. Yeni özelliğin basına bildirilmesiyle birlikte özelliğin neden geliştirildiği yönündeki sorulara cevap veren Facebook geliştiricileri, bu sorulara “Haber Kaynağı’nda bulunan herhangi bir gönderinin altına arkadaşlarınızın veya ailenizden birinin yorum yaptığını görebilmeniz, anlık olarak daha fazla bilgi alabilmenizi sağlayacak. Bu eş zamanlı sistem sayesinde arkadaş listenizde bulunan kişilerle daha çok sosyalleşebileceksiniz” şeklinde yanıt verdiler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*