Cumartesi , 7 Aralık 2019
Facebook ta Blackberry desteğine son veriyor

Facebook ta Blackberry desteğine son veriyor

Günümüzün en popüler sosyal medya sitesi olan Facebook’tan da Blackberry mobil işletim sistemine olan destek kesilmiş durumda.

Geçtiğimiz ay sosyal medya devinin sahibi olduğu WhatsApp’ın bu yılın sonunda artık BlackBerry 10‘da ve BBOS uygulamalarında olmayacağı duyurulmuştu. Arkasından da bu haberin gelmesi BlackBerry kullanıcıları için üzücü bir sonuç doğurdu.

Lou Gazzola blog gönderisi ile yaptığı açıklamada “Bu karardan dolayı hayal kırıklığına uğradık. Bu uygulamaları çok seven kullanıcılarımız var. Facebook ve WhatsApp‘ın verdiği kararları değiştirmek için çok uğraştık ancak şimdilik bu durum böyle devam edecek. Bu duruma rağmen son kullanıcının bu kararlardan en mümkün olduğunca az etkilenmesi için çok çalışıyor ve alternatif çözümlere yol arıyoruz.” cümlelerini kullandı. Sosyal medya devi kendi ana APIleri için desteği kesecek bu demek oluyor ki BlackBerry’nin üçüncü parti uygulamaları da çalışmayacak.

Facebook’un bunu yapmaktaki amacı nedir, işlem başladı mı henüz hiçbir şey bilinmiyor. Şu anda hem BlackBerry’nin yaptığı Facebook uygulaması hem de sosyal medya devinin kendi uygulaması BlackBerry World uygulama mağazasında bulunuyor. Son yıllarda oldukça zor durumda olan BlackBerry biraz nefes alabilmek için kayan klavyeli ve Android işletim sistemli akıllı telefonu Priv‘i çıkarmıştı. Ama dünyanın vazgeçmediği iki önemli uygulamayı yitirmek telefon şirketi için zor günlerin habercisi oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*