Çarşamba , 11 Aralık 2019
Facebook Messenger bildirimleri kapatmak

Facebook Messenger bildirimleri kapatmak

Facebook Messenger uygulamasındaki bildirimleri kapatmak ister misiniz? Facebook Messenger sohbet uygulaması bildirimler nasıl kapatılır?

Akıllı cep telefonlarında kullanılan ve özellikle arkadaş sayısı fazla olan kişiler sürekli Facebook’ta yaşanan gelişmeler hakkında bildirim almaktadır. Kişilerin bu durumdan rahatsız olması halinde cep telefonundaki uygulama üzerinden yapılacak ayarlamalar sayesinde bildirimlerin kapatılması mümkündür. Bildirimlerin kapatılması sayesinde kişilerin uygulama tarafından rahatsız edilmesi ve sürekli bildirim gönderilmesi mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan Facebook Messenger bildirimlerini kapatmak isteyen kişiler aşağıda yer alan adımları takip ederek kolay bir şekilde işlemlerini tamamlayabilir.

Akıllı telefonlardaki Facebook Messenger bildirimlerinin kapatılması adına kişilerin ilk olarak uygulamayı açması ve uygulamada yer alan ayarlar bölümüne tıklaması gerekmektedir. Ayarlar bölümünde ise kişilerin seçmesi gereken seçenek, bildirimler ve seslerdir.

Bildirimler ve sesler bölümden kişiler çok daha farklı ayarlar yapabilmektedir. Bu açıdan kişiler seçenekleri değerlendirerek bu konuda daha farklı seçimler ile Facebook Messenger’ı kişiselleştirebilir. Kişilerin bildirimleri kapatması için ise bu ekranda en üstte yer alan seçeneği kapalı duruma getirilmesi yeterli olacaktır. Belirtilen ayarların yapılması ile birlikte Facebook Messenger bildirimler ile rahatsız etmesi mümkün olmayacağı gibi aynı işlemlerin tekrar tekrar yapılması mümkündür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*