Pazar , 17 Şubat 2019
Drone Bir Uçak Paniğine Daha Neden Oldu

Drone Bir Uçak Paniğine Daha Neden Oldu

Son zamanların en önemli teknolojilerinden biri olarak gösterilen Drone cihazları, pek çok probleme neden olmalarıyla da dikkat çekiyor.

Daha önce defalarca kez yaşanmasına ve uçuş güvenliğini tehlikeye atmasına rağmen halen çözüm bulunamayan yolcu uçağı ve drone çarpışmasına, ABD’nin Nevada eyaletinde az kalsın bir yenisi daha ekleniyordu.
Drone ile kayıt edilen görüntüler FBI tarafından araştırılıyor!

ABC News tarafından paylaşılan habere göre, ABD Federal Havacılık Kurumu (FAA) ve FBI tarafından incelemeye alınan bir video son günlerde sosyal medyada tıklanma rekorları kırar hale geldi.

Zira, paylaşılan videoda McCarran Uluslararası Havaalanına iniş yapmakta olan yolcu uçağı ile drone arasında birkaç metre mesafe kaldığı görülüyor. Yetkililer videonun kaynağına ulaşmak için araştırmalarına devam ederken, görüntüler tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.

ABD Federal Havacılık İdaresi tarafından yayınlanan çalışma, drone çarpışmasının bir uçak için kuşlardan çok daha tehlikeli olduğunu gözler önüne seriyor.

Daha önce yolcu uçağı ve drone çarpışmalarında büyük bir kaza yaşanmadı. Ancak, geçtiğimiz yıl FAA tarafından yayınlanan rapor ne kadar büyük bir tehdit ile karşı karşıya kalındığını gözler önüne seriyor.

Zira, Federal Havacılık İdaresi tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda, kuş çarpması riski ile tasarlanan uçakların, drone çarpmasına karşı iyi bir mukavemete sahip olmadığı, plastik ve metal gibi farklı materyallerden oluşan bu cihazların, çarptığında kuşa kıyasla çok daha yıkıcı olduğu açıklandı. Bu sebeple drone cihazları ile ilgili önemli bazı önlemlerin alınması gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*