Salı , 5 Kasım 2019
Donald Trump’ın Twitter Hesabını Bloke Eden Kişi Bir Türk

Donald Trump’ın Twitter Hesabını Bloke Eden Kişi Bir Türk

Donald Trump’ın Twitter hesabı bir süreliğine ele geçirilmişti. Ele geçiren hackerın Türk olduğu bilgisine ulaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’daki sert söylemleri ile eleştiri toplayan ABD başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı kısa süreliğine kapatılmıştı. Yaşanan bir hatadan dolayı hesabın kapatıldığını açıklayan Twitter yetkilileri, hesabı kapatan kişiyi çalışan gizliliği çerçevesinde açıklamamıştı.

Ancak bugün ABD başkanı Donald Trump‘ın Twitter’ını kısa süreliğine de olsa kapatan isim ortaya çıktı. Techcrunch ile yaptığı röportaj ile kimliğini açıklayan Türk asıllı Alman vatandaş Bahtiyar Duysak, Donald Trump’ın hesabını 11 dakika boyunca kapattığını açıkladı.

Bahtiyar Duysak, bunun kasıtlı olmadığını sistemde yapılan bir hatadan dolayı Trump’ın hesabının kapatıldığını açıklıyor. Eski Pro Unlimited çalışanı olan Bahtiyar Duysak, olayın gerçekleştiği sırada hesabın kapancağını tahmin etmediklerini ve bunun tesadüfler dizisi olduğunu belirtiyor.

Bahtiyar Duysak ileriki dönemlerde teknoloji sektöründe çalışmayı planlamadığını, Twitter’ı ve ABD’yi sevdiğini de açıklamalarında belirtti.. Bakalım önümüzdeki süreçte bu konu ile ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*