Cuma , 22 Şubat 2019
Dizüstü Bilgisayarlar İçin Özel Yeni i9 İşlemciler Geliyor!

Dizüstü Bilgisayarlar İçin Özel Yeni i9 İşlemciler Geliyor!

Intel, dizüstü bilgisayarlar için özel olarak işlemci birimi tasarladı! i9 ailesi dizüstü bilgisayarlarda önemil bir performans artışı sağlayacak.

Intel geçtiğimiz yıl masaüstü bilgisayarlar için ilk Core i9 işlemcileri çıkardıktan sonra, dizüstü bilgisayarlar için de aynı hamle büyük merakla bekleniyordu. Intel, Pekin’de düzenlediği etkinlikte dizüstü bilgisayarlarda oyun oynayan ve grafik tasarımı yapanlar için Intel Core i9 işlemcilerini tanıttı.

8. nesil Intel Core i9 olarak isimlendirilen bu yeni işlemci sayesinde diğer işlemcilere oranla %41’e varan FPS artışı sağlayacak. Intel, Core i9’un gelmiş geçmiş en iyi Intel marka oyun ve üretkenlik odaklı dizüstü bilgisayar işlemcisi olduğunu belirtiyor.

Duyurusu gerçekleştirilen model Intel Core i9-8950HK. Turbo boost ile 4.8 GHz’e ulaşabilen işlemci, altı çekirdek ve 12 yürütme birimi sunan ilk mobil Intel işlemcisi. Intel, i9’un i7’ye göre %29’a varan hız artışı sunduğuna da dikkat çekiyor.

Oyunlar için performans artışı %41’ken, 4K video düzenleme hızı da %59’a kadar artmış durumda. Core i9 işlemcilerine ek olarak Intel, dizüstü bilgisayarlar için i5 ve i7’yi de duyurdu. Bu yeni işlemciler Intel’in, Coffee Lake olarak da bilinen mimarisini temel alıyor. Böylece aynı işlemleri çok daha düşük sıcaklıklarda ve daha az efor sarfederek yapabiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*