Cuma , 8 Kasım 2019
Chrome kullanım oranlarıyla rekor kırdı !

Chrome kullanım oranlarıyla rekor kırdı !

Google Chrome web tarayıcısı en aktif kullanılan, en sevilen web tarayıcılarından biri. Elimize ulaşan bilgiye göre Chrome yepyeni bir başarıya daha ulaştı.

Web tarayıcıları arasında zirveye oynayan Google Chrome, mobil sektörde de ağırlığını ciddi şekilde arttırıyor.
Bilgisayarlarımızın RAM’lerinin bir numaralı düşmanlarından biri olan Google Chrome, buna karşın mobil cihaz sektöründe kullanıcıların bir numaralı tercihlerinden.

Mobil konuda Chrome’un oldukça üstüne düşen Google, geçtiğimiz hafta uygulamanın 50. versiyonunu da yayınladı ve dünya genelinde kullanıcılara sunmaya başladı. Bu versiyonunda özellikle geliştirilmiş bildirim seçeneği ile yenilenen Chrome’un geldiği noktayı kutlamak için de Google, daha önceden 2008 yılında yayınladığı istatistikleri tekrardan sundu.

İşte bu istatistiklerde en fazla göze çarpan şey, Chrome’un mobil üzerinden aylık kullanıcı sayısında bir milyarı geçmeyi başarması. Böylece Chrome; Android, Haritalar, Arama, YouTube ve Google Play Store ile birlikte Google’ın bunu başaran altıncı uygulaması oldu.

Google’ın verilerine göre kullanıcılar her ay Chrome’da 771 milyar sayfa yüklemekteler (mobil ve masaüstü uygulamasının toplamı olarak) ve bu sayfaların 3.6 milyarını Google Çeviri oluşturmakta. Ayrıca Chrome’da bulunan veri kaydetme özelliği ile hem masaüstü hem de mobil cihaz kullanıcıları her ay 2 milyon gigabayt veri tasarufu da sağlamakta.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*