Pazar , 10 Kasım 2019
Chivy farkını hissetirmeye devam ediyor

Chivy farkını hissetirmeye devam ediyor

Ah o eski Parliament Pazar Gecesi sinemaları… Özlemle yad ediyoruz o günleri. Eskiden teknoloji bu kadar ilerlememişti. Almanya’dan yeğenlerimiz gelsinde bize beta VHS kaset getirsinler diye oturur dua ederdik. İşte o günlerin en meşhur öğelerinden biride o kendine has jeneriği ile içimizi okşayan Parliament Pazar Gecesi sinemasıdır.
Oturur ailecek burada yayınlanan filmleri izlerdik. İnter Star adlı özel tv kanalında yayınlanırdı bu filmler ve sabah okula geç kalma pahasına bu filmleri izlerdik. Bazen annemiz, babamız ile kavga ettiğimiz de oldu bu nedenle. Ama her çocukta özel bir yer kaplar bu sinema serisi.
Şimdi ise durumlar artık öyle değil. Mesela Chivy adlı sikiş izle sitesinden istediğimiz kadar filmi izleyebiliyoruz. Bunda artan teknolojinin payı elbette çok büyük. Bunu inkar eden adamla oturup iki kelam laf etmem bile.
Ama bu yinede eski günlerin zevkini, tadını vermiyor. Mahalle bakkalından leblebi tozu alır yer, cam şişe de gazoz içerdik. Hemen hemen her gün mahalle maçları düzenlenir ve futbola doyardık. Tabi bu mahalle maçında da büyük tezatlık vardı. Aslında bi yan sokaktaki çocuklarla maç yapardık ve buna mahalle maçı derdik. Bizde sokak, cadde, semt ayrımı yoktu. Sen farklı sokaktaysan, farklı mahalledensin demekti 🙂
Şimdi ki gençler ise bu durumları hiç bilmiyor olabilir. Şimdi onların tek dertleri rahat bi şekilde porno izlemek. Sanırım artık onları kurtarmak için çok geç. Çünkü artık nesil her geçen gün daha kötüye gidiyor. Şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler neler yapmazdım ki ? Yaptıklarımın iki katını yapardım tabi ki de. Ama artık çok geç…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*