Pazartesi , 21 Ocak 2019
Cambridge Analytica Hakkında Büyük Bir İddia Ortaya Çıktı

Cambridge Analytica Hakkında Büyük Bir İddia Ortaya Çıktı

Cambridge Analytica, Facebook ve Twitter ile adı epey anılan bir araştırma şirketi. Söz konusu şirketin kapanacağı ortaya çıktı.

Wall Street analistleri tarafından hazırlanan Cambridge Analytica gidişat raporunda kepenklerin indirileceği bildirildi. Şirketin çalışanlarına an itibariyle bilgisayarlarını kapoatmaları gerektiğini söylediği de son gelen bilgiler arasında. Tahminlere göre şirket Çarşamba günü iflas bayrağını çekecek!

Wall Street büyük şirket için bu kararı verdiyse garanti güçlü dayanaklar yer almaktadır. Bu denli büyük bir kişisel bilgi sızıntısının gündeme gelmesinden sonra, sizlerin de tahmin edeceği üzere kimse bu şirkete güven duymayacaktır.

Cambridge Analtica Trump felaketi sonrasında büyük maddi kayıplara uğradı. Bu bilgilşer sadece varsayım olmakla birlikte tam gerçekliği işaret etmiyor. Ancak kişisel fikrim bu güncel verilerin haklı çıkacağı yönünde. İzleyip hep birlikte göreceğiz!

Zincirleme olarak gündeme gelen ve ardı arkası kesilmeyen güvenlik sorunları ne yazık ki daima altında bu şirketi barındırıyordu. Elbette her şeyin bir neticesi olacak. Şirketin eski güven potansiyelini yakalaması uzmanlar tarafından imkansız olarak görülüyor. Bu da şirketin kapanmasının önünü açan bir başka bir gerekçe diyebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*