Cumartesi , 24 Ağustos 2019
Beklenen YouTube Özelliği Artık Aktif

Beklenen YouTube Özelliği Artık Aktif

Kullanıcıların YouTube karşısında adeta kendisini kaybetmesinin önüne geçecek bir özellik uygulamaya dahil edildi.

Ebeveynler çocuklarının eski günlerdeki gibi açık havada güneşin ve temiz havanın tadını çıkardıkları günleri özlüyor. Son yıllarda çocuklar bunun yerine telefon, tablet ya da televizyon başında video izleyerek saatlerini geçiriyor. Bir baba olarak şunu belirtmeliyim ki, bu durum oldukça hassas ve telefon bağımlılığının önüne geçmek katı kurallar belirlemeniz gerekiyor. Sırf bazı zevkleriniz uğruna çocuğu bir tablet ya da telefona bağımlı hale getirmeyelim. Bu ufak bilgilendirmenin ardından haberimize konu olan yeniliğe gelelim. YouTube video izlerken çok seveceğimiz ve bir nebze olsun hem bizim hem de çocuklarımızın video izleme alışkanlığını düzene koyacak bir özellik duyurdu.

Google, geçtiğimiz gün sona eren Google I/O etkinliğinde Android P sürümü kapsamında Dijital Sağlık hizmetini başlattı. Google’a göre insanların % 70’inden fazlasının dijital cihazdaki zamanlarını daha iyi yönetme konusunda yardım istiyor.

Dijital sağlık Android P sürümünde en verimli şekilde kullanılacak, ancak Google bazı detayları kendi uygulamalarına entegre etmeye başladı. Bunların başında da popüler video izleme platformu YouTube geliyor.

YouTube’da artık “Video izlememe ara vermem gerektiğini hatırlat” hizmeti kullanıma sunuldu. Dilerseniz bu hizmeti hemen aktif duruma getirmeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın:

YouTube uygulamasına girin
Sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza dokunun
Ayarlar, ardından Genel’i seçin
Ardından ilk sırada “Video izlememe ara vermem gerektiğini hatırlat”ı seçin.

Bu yöntemi kullanarak YouTube üzerinde harcadığınız zamanı kontrol altında tutabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*