Perşembe , 15 Ağustos 2019
Baldur’s Gate 3 Geliyor

Baldur’s Gate 3 Geliyor

Baldur’s Gate 3 oyunu çok yakında piyasaya sürülüyor. İşte son gelişmeler…

Baldur’s Gate 3, Larian Studios’un bugüne kadarki en büyük yapımı olacak. Sırf bu cümle bile heyecanı körükleme yetiyor çünkü Divinity: Original Sin 2’nin ne kadar büyük bir yapım olduğunu hepimiz biliyoruz. Baldur’s Gate 3 bunun da üzerine çıkacak ama nasıl olacak, onu elbette zamanla göreceğiz.

Oyun Dungeons & Dragons Fifth Edition kurallarına tamamen sadık olacak ve hikaye olarak da 17 Eylül’de yayınlanacak olan Baldur’s Gate: Descent Into Avernus’un (masaüstü oyun için yayınlanacak campaign bu) hemen sonrasını anlatacak.

D&D’nin yaratıcısı Wizards of the Coast oyun için Larian Studios’a doğrudan destek veriyor, yani Descent Into Avernus’un yazarı Larian ofisine gelerek hikayeyle ilgili bilgiler vermiş. Bu campaign’i oynayan oyuncuların Baldur’s Gate 3’te atıflar görecekleri söylüyor Larian Studios kurucusu Sven Vincke.

Vincke henüz oyunun izometrik olup olmayacağına karar vermediklerini söylüyor ama kendi kimliğine sahip olacağını da vurguluyor. “Bugüne kadar CRPG’lerde görmediğiniz şeyler göreceksiniz. Bunlar hakkında konuşmak için sabırsızlanıyorum, ama bunun için biraz daha bekleyeceğiz” diyor kendisi.

Oyunun çıkmasına daha çok varmış. Baldur’s Gate 3’ün şimdiden duyurulmasının sebebiyse Larian ekibinin hayranlarla diyalog başlatmak istemesi, muhtemelen oyunu şekillendirecek faktörlerden biri de bu olacak.

Divinity: Original Sin serisinin en kuvvetli yanlarından biri ortam etkileşimleriydi. Vincke, Baldur’s Gate 3’te bunların daha bile fazlasını göreceğimizi söylüyor. Ayrıca oyunda yine aynı D:OS’ta olduğu gibi co-op oynama imkanı olacak. Larian, D:OS’ta oyuncuların en sevdiği kısımların büyük çoğunluğunu Baldur’s Gate 3’te de kullanacak gibi görünüyor.

Şu an benim cevabını en çok merak ettiğim konu oyunun sıra tabanlı mı, yoksa durdurulabilir gerçek zamanlı mı olacağı. Pillars of Eternity 2’nin bile sonradan da olsa sıra tabanlı savaşlar sunduğunu düşünürsek oyuncuların sıra tabanlı bir D&D’ye hayır diyeceğini hiç sanmıyorum. Kaldı ki Larian’ın da bu konudaki deneyimi de malumunuz. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*