Salı , 20 Ağustos 2019
Avrupa Birliği Volkswagen hususunda bir kez daha uyardı

Avrupa Birliği Volkswagen hususunda bir kez daha uyardı

Avrupa Birliği, Volkswagen’e verilen cezanın uygulanmaması hususunda Avrupa Birliği’ne üye ülkelere büyük tepki gösterdi.

Hatırlayacak olursanız Volkswagen araçlarında emisyon hilesi yaptığı gerekçesiyle milyonlarca otomobilini geri çağırmak zorunda kalmış ve birçok ülkenin mahkemeleri tarafından ciddi boyutlarda cezaya çarptırılmıştı ancak anlaşılan bu cezalar henüz uygulanmamış olacak ki, Avrupa Birliği bu konuda üyelerini uyardı.

Aralarında Volkswagen’ın merkezinin de bulunduğu Almanya’nın da bulunduğu 7 ülkeyi Volkswagen’e verilen cezaların uygulanması için uyaran Avrupa Birliği, üyelerine 2 ay müddet tanıdı.

Aynı zamanda konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapan Avrupa Komisyonu, üyesi olan ülkelerin Volkswagen’e ceza verdiği halde bu cezaları uygulamamasının sorumsuzluk olduğunu söyledi ve bu konunun üzerine gidilmesi gerektiğinin tekrar altını çizdi. Eğer Avrupa Birliği üyesi ülkeler 2 ay içinde Volkswagen’e eğer bir ceza uygulamazsa nasıl bir yaptırımla karşılacakları ise henüz bilinmiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*