Perşembe , 12 Aralık 2019
Asus Zenfone 2’den büyük başarı

Asus Zenfone 2’den büyük başarı

Yapılan testler sonucunda en hızlı şarj olan telefonun Asus Zenfone 2 olduğu ortaya çıkmış durumda.
Tom’s Guide, en hızlı hangi akıllı telefonların şarj olduğuna dair bir test yaptı. Kısa süreli ve uzun süreli yapılan şarj testlerinde kazanan ZenFone 2 ve Galaxy S6 oldu.
Akıllı telefonların şarjlarıyla ilgili o kadar çok haberler yapılıyor ki, muhtemelen artık siz de bu durumdan sıkılmışsınızdır. Fakat bu sefer daha gerçek verilere dayanarak bazı bilgilendirmelerde bulunacağız: Akıllı telefonlardan hangisi mevcut bataryasıyla daha hızlı şarj oluyor?

Tom’s Guide, aralarında Asus ZenFone 2, Galaxy S6, Google Nexus 6, LG G4, Motorola Droid Turbo, OnePlus 2 ve iPhone 6 gibi telefonların yer aldığı bir test yaptı. Bu test, cihazların bataryası tamamen boşken en kısa sürede hangisinin daha fazla şarj olduğunu öğrenmeye yönelikti. Testlerde kriter olarak belirlenen süreler ise 5 dakika, 15 dakika, 30 dakika ve sonrası.

İlk olarak bu yedi cihazın pil dolum oranı %0 durumdayken 5 dakika içerisinde ne kadar şarj olduğuna bakıldı. Asus ZenFone 2 %17’lik dolumla rakiplerine göre bariz bir üstünlük kurdu.

15 dakikalık yapılan testte ise yine ZenFone 2’nin üstünlüğü bulunuyor fakat 5 dakikalık yapılan testte olduğu gibi aradaki farkı açamadı.

30 dakikalık yapılan testte ZenFone 2 liderliği, Galaxy S6 ile birlikte %53 dolum oranıyla paylaştı. Yani 30 dakika içeisinde ZenFone 2 ve Galaxy S6’nın şarjları boşken yarısından fazla bir dolum oranına ulaşıyor.

Testin sonraki evresinde %80’lik dolum oranına ilk olarak hangi cihazın ulaşacağına bakıldı. Galaxy S6, 48 dakika ile bu orana ulaşan ilk telefon olurken onu 56 dakika ile yine ZenFone 2 takip etti.

%100’lük dolum oranına gelindiğinde ise yine ilk sırada Galaxy S6 yer aldı fakat bu sefer ZenFone 2 kendisine biraz daha aşağılarda yer buldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*