Pazar , 21 Temmuz 2019
Asus yine bomba gibi geliyor

Asus yine bomba gibi geliyor

Ünlü teknoloji markalarından ASUS yeni uyarladığı ekran kartı ile çok sevilecek. ASUS GTX 980 Tİ gümbür gümbür geliyor !

Ekran kartı sektöründe 20. yılını geride bırakan ASUS, bunun şerefine sınırlı sayıda canavar üretecek.
Ekran kartı konusunda köklü bir geçmişe sahip olan ASUS, sektördeki 20. Yılı’na özel olarak Nvidia Geforce serisinin en hızlısı GTX 980 Ti’yı yeniden tasarladı. Gold Edition olarak karşımıza çıkan GTX 980 Ti, sıvı soğutma sistemi olmadan bile 980 Ti’lar içinde en hızlısı olma özelliğinde.

Büyük bir titizlikle hazırlanan grafik kartı, bütün özellikleri ile son derece eşsiz bir konuma sahip. Hatta ASUS cephesi, Gold Edition GTX 980 Ti’ın, ”koleksiyon parçası” olabilecek potansiyele sahip bir ürün olduğunu söylemekte. Zaten özelliklerinden bahsettiğimizde bunun sebebini siz de anlayacaksınız ve muhtemelen ASUS’a hak vereceksiniz.

Standart GPU hızı 1266MHz olan kartın arttırılmış hız değeri (boost) 1367MHz. Yani bu özellik şu anlama geliyor; GE GTX 980 Ti, GTA 5 oyununda %22.1’lik performans, The Witcher 3’te ise %20.8 fps artışı sağlamakta. Tabi bu değerler, ASUS cephesi tarafından açıklanan değerler.

Kartın soğutucu görevi ise DirectCU II’de. Sıfır desibellik fanları bulunan soğutucuda 10mm’lik ısı borusu da mevcut. Bu boru doğrudan GPU’ya temas eder halde. Ayrıca DirectCU II’nin ısı dağılım alanı standartlarından %325 daha büyük. ASUS’un ”Auto-Extreme” üretim hattı üzerine kurulu olan kartta, bunun duşında 14-fazlı Super Alloy Power II bileşenleri ile donatılmış Digi+ voltaj düzenleme modülleri , daha uzun ömürlü kapasitörler, özel çekirdekli bobinler ve güçlendirilmiş MOSFET transistörler mevcut.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*