Çarşamba , 23 Ekim 2019
ASUS, Android Pie Güncellemelerine Devam Ediyor

ASUS, Android Pie Güncellemelerine Devam Ediyor

Uzun süredir akıllı telefon kategorisinde varlığını sürdüren Asus, telefonları için yeni güncellemeler yayınlamayı sürdürüyor.

Asus bazı bölgelerde Zenfone 5Q ismiyle satışa çıkan Zenfone 5 Lite için Android 9 Pie güncellemesini başlattı. Şubat 2018’de Android 7.1 Nouat ile çıkış yapan telefon böylece ikinci büyük Android güncellemesini almış oldu. Aslına bakarsanız Asus’un bu segmentteki telefonlarında alışageldiğimiz bir durum değil.

Asus resmi forum aracılığıyla 16.0610.1905.79 sürüm numarasını taşıyan güncellemenin başladığını bildirdi. Ancak şirket 1GB’tan büyük olan güncellemenin detaylarına açıklık getirmedi.

Zenfone 5 serisinden hatırlarsak güncelleme yenilenmiş bir ZenUI arayüzü sunuyor. Android 9 Pie ayrıca karanlık tema, daha duyarlı animasyonlar, harekete dayalı arayüz kontrol hareketleri, Pixel benzeri yeni ses menüsü, kopyala-yapıştır özelliğini daha kolay hale getiren “büyüteç”, kamera geliştirmeleri ve en son güvenlik düzeltmelerini içeriyor. Güncellemeyi edinmenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*