Pazartesi , 11 Kasım 2019
Apple Türkiye’de açacağı mağaza için eleman arıyor

Apple Türkiye’de açacağı mağaza için eleman arıyor

Ünlü akıllı telefon üreticisi Apple’ın Türkiye’de açacağı son mağaza için çalışan arayışına geçtiği bilgisine ulaşıldı.

Türkiye’de üçüncü Apple Store henüz hangi şehirde olacak belli değil. Ancak Apple, şimdiden yeni çalışanlar aramaya başladı.
Dünyanın dört bir yanında bulunan ve Türkiye’de ilk olarak geçtiğimiz sene Nisan ayında İstanbul’da açılan Apple Store, ikinci mağazasını birkaç ay sonra yine İstanbul’da açarak müşterilerinin hizmetine sunmuştu.

Türkiye’de iyi bir kullanıcı sayısına sahip olan Apple, görünüşe göre İstanbul’dan sonra Türkiye’nin diğer şehirlerinde de mağazalar açmak ve bu bağlamda Türkiye’deki mağaza zincirini genişletmek için kolları sıvadı.

Bugün Apple’ın resmi Türkiye sayfasından yayınlanan iş ilanına göre, ”Mağaza Lideri, Kurumsal Müşteriler Uzmanı, Pazar Lideri” sıfatında yeni çalışanlar aranmakta. İlanlarda herhangi bir yer açıklamasının yapılmaması ise Apple’ın yeni şube açma olayını ciddi şekilde güçlendiriyor.

Ancak şöyle de bir sıkıntı var; özellikle teknik destek konusunda İstanbul’daki Apple Store’lar inanılmaz bir yoğunluk yaşamakta. Hatta bu sebep ile Apple’ın üçüncü parti teknik servislere yetki vermesi gibi şeyler söz konusu. Yani uzun lafın kısası Apple’ın daha falza mağazaya ihtiyaç duyduğu aşikar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*