Cuma , 20 Eylül 2019
App Store’da Yer Alan Uygulamalar İçin Yeni Düzenleme Yapıldı

App Store’da Yer Alan Uygulamalar İçin Yeni Düzenleme Yapıldı

Artık uygulamalar App Store’a dahil olabilmek için Super Retina ekranı desteklemeli. Aksi taktirde mağazada yer alamayacaklar.

Apple tarafından geliştiricilere gönderilen bilgilendirme notunda App Store’a kabul için gönderilen bütün uygulamaların Super Retina ekranı desteklemesi zorunlu hale getirildi.

Apple, bu kararı ile iOS uygulama geliştiricilerinin tasarladığı uygulamalarda kenardan kenara yayılan ve tepesinde bir çentik bulunduran ekranla iyi anlaşacak şekilde geliştirilmesini zorunlu hale getirdi. Uygulama geliştiricileri, geliştirdiği uygulamalarda bu sebeple iOS 11 SDK ile tasarlanması da zorunlu hale getirildi.

iPhone X ekranın üst kısmında yer alan çentik şimdiye kadar tartışmalara neden oldu. Ayrıca, iPhone X’un tanınır hale getiren özellikler arasındaki yerini almayı da başardı. iPhone X’u piyasada bulunan diğer akıllı telefonlardan ayırt edilir hale getiren bu çentik, diğer şirketlerin de çentik benzeri tasarımları uygulamasına neden oldu.

Apple mevcut uygulamaların bu yeni yönergelere ne zamana kadar uyması gerektiği konusunda bir son tarih vermedi. Yalnızca yeni uygulamaların, Nisan ayından itibaren iPhone X’un çentikli ekran tasarımına uygun olması gerekecek. Uygulamaların Nisan ayına kadar istenen seviyede düzeltilmesi gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*