Cumartesi , 24 Ağustos 2019
Android pilden nasıl tasarruf edilir?

Android pilden nasıl tasarruf edilir?

Android akıllı telefonunuzun pilinden tasarruf edebilirsiniz ! Android akıllı telefonunuzda uygulayacağınız bazı yöntemler ile akıllı telefonunuzun daha uzun süre şarj olmadan dayanmasını sağlamanız mümkün.

Android işletim sisteminin Google tarafından yönetilmesi pek çok Google servisinin de cihaz ile birlikte otomatik olarak gelmesine neden olmaktadır. Pek çok kullanıcının kullanmadığı uygulamanın sistemde olması gereksiz tüketimleri neden olurken kullanıcıların yapacağı bir kaç ayar ile birlikte bu konuda iyileştirmeler yapılabilir.

Özellikle pek çok Google Play hizmetinin GPS gibi pil konusunda ciddi bir tüketim yaratan özelliğinin olması önlem alınmasını zorunda kılmaktadır. Google tarafından yapılan işlemler her ne kadar kullanıcı takibi konusunda önemli olsa da kişilerin ihtiyacı olmayan uygulamaların cihazında bulundurulması her zaman bir dezavantajdır. Zira pek çok güvenlik açığı olabilen programlar aynı zamanda kişilerin güvenliğini de riske atabilir.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli bir detay ise Google Haritalar gibi Türkiye’de henüz tam anlamıyla destek vermeyen uygulamaların da cihazda bulunmasıdır. Bu uygulamalar yerine kişilerin kendi tercih ettiği harita uygulamalarının kullanılması daha yararlı olacaktır.

Google Play servisleri üzerinden sunulan hizmetlere uygulamalar bölümünden ulaşabilirsiniz. Android cihazlarda yer alan uygulamalar bölümler kişiler direk sistemde bulunan tüm uygulamalara erişebilir. Bu bölümde Google tarafından sağlanan servisler seçilerek kullanılmayan servisler sistemden kaldırılarak hem cihazda yer açılabilir hem de gereksiz yere güç tüketimi önlenebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*