Perşembe , 18 Nisan 2019
Android Pie Ne Gibi Yenilikler Sunacak?

Android Pie Ne Gibi Yenilikler Sunacak?

Android Pie işletim sistemi Android akıllı telefonlar için ne gibi yenilikler sunuyor?

Bazı uygulamalar size gereksiz yere bildirimler gönderir ve bu bazen can sıkıcı bir durum alıyor. Android Pie sizi gereksiz yere rahatsız eden bildirimleri engelleme imkanı veriyor.

Ayrıca yeni sürüm ekran kilidine gelen hangi bildirimleri okuyup hangilerini okumadan kaydırdığınızı aldılar ve kaydırdığınız bildirimler için size ”bu bildirimler engellensin mi? ” diye soru sorar.

Yeni ve yararlı bir Erişilebilirlik Menüsü geliyor. Bu menü sayesinde telefonunuzda uygulamalar veya ayarlar kısmında bulunan özellikleri tek dokunuş ile kullanabilme imkanı sağlıyor.

Lockdown Modu, kilit ekranındaki parmak izini ve yüz kimlik doğrulamasını geçici olarak engeller. Güç tuşuna basılı tuttuğunuzada devreye koyabileceğiniz Lockdown modu ise kullanıcıların işine yarayacak gibi.

Kendi internetinizi paylaşıma açtığınızda belli bir süre hiç bir cihaz bağlanmazsa otomatik olarak bu özellik kapatılacaktır. Vurgulamak veya herhangi bir metni seçtiğinizde otomatik olarak bir büyüteç devreye giriyor.

Android 9 Pie, kullanıcının beşe kadar Bluetooth cihazını eşleştirmesine ve bu cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasına olanak tanır. Android Pie, her bir Bluetooth cihazı için ses tercihinizi hatırlar

Android Pie daha sayısız özelliğiyle akıllı telefonları güzelleştirecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*