Salı , 12 Kasım 2019
Android One Programı Türkiye’de Toplandı!

Android One Programı Türkiye’de Toplandı!

Android One programının tanıtımı için İstanbul’da gerçekleştirilen medya toplantısına Google Android One Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta da katıldı ve bir konuşma yaptı. Mobil internet alanında yaşanan gelişmeleri devrim olarak niteleyen Sengupta, bu devrimde Android platformunun büyük bir rol oynadığını söyledi. “Son zamanlarda hemen hemen ‘süper bilgisayar’ özelliklerine sahip akıllı aletleri cebimizde taşıyoruz. Bu heyecan verici. Dünyada takriben 1,75 milyar kişi akıllı telefon kullanıyor, ancak daha gidilecek yolumuz var. Geliştirilen mobil uygulama ve servislerin sağladığı fırsatlardan daha herkes istifade edemiyor’ diye konuştu.

İnternetin, ekonominin her segmenti için bir “büyüme motoru” işlevi üstlendiğine de dikkat çeken Sengupta, akıllı telefonların bilhassa gelişmekte olan ülkeler için büyük fark yarattığını belirtti ve şunları söyledi: “İnovasyon ve yaratıcılığı destekleyen Google, iş ortakları ile beraber Android ekosisteminin büyümesi ve kullanıcıların değişik katma değerli servislerden yararlanması için çalışmalarına devam ediyor. Bugün dünyada satışa sunulan her 10 telefondan 8’i Android işletim sistemine sahip.’’

“Son zamanlarda 3 milyar kişi internete ulaşıyor. Bu büyümenin sevimsiz gücü ise, akıllı telefonlar. Akıllı telefonların pazardaki hissesinin yüzde 40’ın üzerinde olduğu Türkiye, bu alanda büyük bir potansiyele sahip. 2017’de akıllı telefonların pazar hissesinin yüzde 70 olması bekleniyor.”

Herkes için yüksek performanslı akıllı telefon tecrübesi: Android One

Android One programı dahilinde önde gelen donanım ve telefon üreticileri ile işbirliği yapan Google böylelikle yüksek kalite, performans ve uygun ücretli akıllı telefon seçeneklerinin tüketicilere sunulmasına yardımcı oluyor. Android One programı dahilinde üretilen telefonlar, kullanıcıya Android işletim sisteminin en aktüel sürümü ile, en yeni özellik, uygulama ve aktüellemelerin kolayca yüklenebileceği bir şekilde sunuluyor. Android One programı dahilinde geliştirilen telefonlar hızlı işlemci, üstün kaliteli geniş ekran, yüksek çözünürlüklü ön ve arka kameralar gibi gelişmiş özelliklere sahip.

Android One programı dahilinde, her evrede Google onayıyla General Mobile tarafından tasarlanan ‘General Mobile 4G’ akıllı telefonlar internete yüksek hızda bağlanma, uygulamaların ve videoların ihtiyaç duyduğu geniş hafıza kapasitesi ve bu kapasitenin Micro SD kart ile artırılabilmesi gibi özelliklerle kullanıcıya sunuluyor.

Türkiye’de’ki ilk Android One Telefon ‘General Mobile 4G’

Google Android One programının Türkiye’deki iş ortağı olan General Mobile tarafından üretilen General Mobile 4G, Türkiye’de ilk defa Android’in en güncel sürümü Lollipop 5.1.1. ile geliyor. Şık ve ince tasarımı, 5 inç ekranı ile kullanıcılara Android avantajlarını en yüksek performansla sunmak üzere tasarlanan General Mobile 4G, 15 Mayıs 2015’ten itibaren 699 TL’lik ücret yaftası ile satışa sunulacak.

General Mobile ve Telpa İdare Heyeti Başkanı Sebahattin Yaman, Google ile yaptıkları stratejik ortaklığın ilk ürünü olarak General Mobile 4G’yi lanse etmekten duyduğu mutluluğu ifade etti.

Yaman; ‘’Android One programı çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin markamızın Türkiye’den dünyaya açılma hedefinde ehemmiyetli bir adım olduğuna inanıyoruz” dedi.

General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, Google mühendislerinin de General Mobile 4G’nin hızını, performansını ve kalitesini onayladığını belirtti. General Mobile tarafından tasarlanan General Mobile 4G’ konusunda bilgiler veren Gölcü, “Google Android işletim sisteminin en güncel sürümü Lollipop 5.1.1.’i ilk kez General Mobile 4G ile Türkiye’de kullanıcılara sunacağız. Bir çok tecrübesi ve yeniliği beraberinde getiren Android Lollipop 5.1.1 General Mobile 4G kullanıcılarının en ehemmiyetli imtiyazlarından biri olacak” dedi.

Muzaffer Gölcü; “Alet, 150 Mbps 4G-LTE hızında interneti, 13 MP ana kamera ve 5MP Selfie kamerası, 5” HD IPS dayanıklı Gorilla Glass 4 ekranı, Qualcomm Snapdragon 64 Bit kuvvetli işlemcisi ve 2 kat daha iyi performans sunan 2GB RAM ile tüketicilere benzersiz bir akıllı telefon tecrübesi sunuyor. Ayrı olarak 16GB belleğe sahip General Mobile 4G Micro SD kart girişiyle belleği arttırılabiliyor. 2500 mAh çıkartılabilen pili ve Android one platformuyla da 90 dakikaya kadar ek aktif kullanım müddeti, sağlıyor” diyerek sözlerine bitirdi.Google bu telefonla bir adım daha ileriye gitti diyebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*