Pazartesi , 26 Ağustos 2019
Android Kullanım Oranları Ne Durumda?

Android Kullanım Oranları Ne Durumda?

Android işletim sisteminin kendi içindeki kullanım oranları ne vaziyette? İşte bu konuya değindik.

Son bir hafta içerisinde Google Play Store’u ziyaret eden Android cihazlardan gelen veriler doğrultusunda oluşturulan tabloya, gelin hep birlikte göz atalım.

Google’ın geliştiriciler sitesinden yayınladığı son rakamlara göre Android 7.0 ve 7.1 Nougat sürümleri yüzde 9.5’lik kullanım oranı ile bir önceki döneme göre yüzde 2.4 yükseliş kaydetti.

Ice Cream Sandwich, Jelly Bean ve Marshmallow sürümlerinin kullanım oranları sabit kalırken Gingerbread, Kitkat ve Lollipop sürümleri düşüş yaşamaya devam ediyor.

Değişiklikleri rakamsal anlamda incelediğimizde ise Android 2.3 ve 4.2 sürümlerinin kullanım oranları bir önceki döneme göre yüzde 0.2 gerilerken, Android 4.4 ve 5.1 sürümleri yüzde 0.7’lik bir gerileme yaşamış durumda.

Bu sürümleri yüzde 0.5’lik gerileme ile Android 5.0 ve yüzde 0.1 ile Android 4.1 takip ederken, Android 7.0 Nougat’ın elde ettiği yükseliş sektörde oldukça yetersiz bulunuyor. Google’ın yeni işletim sistemlerini daha hızlı bir şekilde yayması gerekiyor. Ancak tabii çok sık yeni işletim sistemi piyasaya sürmek de kullanıcıları bezdiriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*