Cuma , 22 Şubat 2019
Android Auto Artık Kablosuz Bir Şekilde Kullanılabilecek
An attendee demonstrates Google Inc. Android Auto in a Chevrolet Corp. Spark car during the Google I/O Annual Developers Conference in San Francisco, California, U.S., on Thursday, May 28, 2015. Google unveiled payment services, security upgrades and access to HBO movies and shows for its popular Android software, seeking to push back against growing competition from rivals such as Apple Inc. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

Android Auto Artık Kablosuz Bir Şekilde Kullanılabilecek

Android Auto teknolojisi ile ilgili yeni heyecan verici gelişmeler yaşandı. İşte detaylar…

Geçtiğimiz yılın bahar aylarında Google’ın, Google Auto kullanan araçlar için, USB kablosuna ihtiyaç duymadan telefonunuzu kullanabilmeniz için çeşitli çalışmalar yapıldığına dair bilgiler gelmişti ama o dönemden beri konuyla ilgili herhangi bir gelişme yoktu.

JVC Kenwood’un yaptığı duyuruya göre (bu arada Kenwood deyince, aklıma çocukluğumuzda kasetli teybi çalınan arabalar gelmedi değil) 2018 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi planlanan yeni araç ünitesi ile birlikte Google Auto’yu USB kablosu olmadan, wireless bağlantıyla da kullanabileceksiniz.

Kenwood’un duyurusu şu an itibarı ile ‘planlanan’ ürünün bir nevi sızıntısı niteliğinde. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklamalar yapılacaktır. Bildiğiniz üzere Google Auto’nun aplikasyonu ile cihazınızdan müzik dinleyebiliyor, çeşitli mesajlaşma uygulamalarını direksiyondan elinizi kaldırmadan kullanabiliyorsunuz. Artık cihazın da kablosuz olarak bağlanması kuşkusuz sürücüler açısından önemli bir kolaylık olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*