Çarşamba , 11 Aralık 2019
Android 9.0 Mart Ayında Tanıtılacak

Android 9.0 Mart Ayında Tanıtılacak

Android 9.0 işletim sistemi önümüzdeki Mart ayında resmen tanıtılacak.

Google, her yılın Mart ayında geliştiriciler için Google I/O etkinliğini düzenliyor. Google I/O etkinliklerinde firma, gelecek dönemde satışa sunacağı veya yayınlayacağı yeni yazılım ve ürünlerini tanıtıyor. Bugün ise Android 9.0’un tanıtılacağı Google I/O 2018 için tarih verildi.

Açıklamalara göre; Google I/O 2018 etkinliği 8 Mart tarihinde başlayacak. 10 Mart’a kadar sürecek olan etkinlik Mountain View’deki Shoreline Amfitiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

Google I/O 2018 etkinliğinde Android 9.0’un yanında yeni Pixel telefonlarının da tanıtılması bekleniyor. Pixel 2 XL’de yaşadığı sorunlardan dolayı başı ağrıyan Google, eleştirileri geride bırakmak için bu yıl karşımıza bomba gibi bir telefon ile çıkabilir.

Android 9.0 sürümünün Pineapple ismini taşıması bekleniyor. Ancak Google, Android 9.0 P için geçtiğimiz yıl yaptığı gibi sürümün adını kullanıcıların oyları ile belirleyebilir. Henüz daha Android 8 işletim sisteminin pek yaygınlaşmaması nedeniyle kullanıcılar yeni bir işletim sisteminin duyurulmasını istemiyor. Fakat Google, Android’in sürekli yeni sürümlerini çıkarıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*