Çarşamba , 6 Kasım 2019
Android 6.0 M ile 3 yıl boyunca güncelleme desteği mi verilecek?

Android 6.0 M ile 3 yıl boyunca güncelleme desteği mi verilecek?

Google’ın Android M ile Nexus aletler için 3 sene güncelleme güvencesi sağlayacağı söyleniyor.
Google yalnızca birkaç gün sonra I / O 2015 konferansında Android 5.0 Lollipop’un halefi olacak Android M için sahne alacak. Şirketin Bir hayli farklık getirmesi beklenen Android M ile Nexus aletler için güncelleme garantisinde farklığa gideceği iddia ediliyor.

Mevzubahis iddiaya göre Google 28-29 Mayıs’ta tertip edeceği etkinlikte tanıtacağı ve önümüzdeki aylarda Nexus aletler için kullanıma sunulacak olan Android M için güncelleme desteği vaktini uzatacak. Tüm Nexus aletler için geçerli olan iki senelik güncelleme desteği yeni sürümün aletlere yayınlanmasından itibaren üç sene süresince güvenlik yamaları veya hata giderme sürümleride dahil olmak üzere güncellemeler sunulacak. Ayrı olarak Google Store üzerinden satılan aletler satın alma tarihinden itibaren 18 ay olan güncelleme desteği 3 yıl boyunca her vaziyette garanti altına alınacak.

1
Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kaidenin şuan piyasada bulanan tüm Nexus için de geçerli olup olmayacağı daha bilinmiyor. Bu noktada Nexus 4, Nexus 10, Nexus 7 2012 ve Nexus 7 2013 Android M güncellemesinden yoksun kalabilir. Diğer taraftan Nexus 5, Nexus 6 ve Nexus 9 için vaziyet değişik görünüyor ve bu aletlerin yeni sürümü alacağı ve 3 senelik müddete katılacağı söyleniyor. Tabii bu iddiaların ve söylemlerin net bilgiler içermediğini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor.

Bu hamle netlikle Android güncellemeleri ile ilgili kafa karışıklığı yaşayan kullanıcılar için ehemmiyetli bir gelişme. Bu gelişme (Tabii hayata geçerse) Nexus aletleri satın almak isteyen müşterilerin kararlarını vermede netlik kazandıracak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*