Çarşamba , 23 Ocak 2019
Amazon ile YouTube Çok Yakında Büyük Bir Rakip Olabilirler!

Amazon ile YouTube Çok Yakında Büyük Bir Rakip Olabilirler!

Dünyaca ünlü e-ticaret platformu Amazon’un video paylaşım ağı kurmaya niyetli olduğuna dair önemli bulgular var. İşte detaylar…

Amazon, YouTube’a bir rakip olabilir. Amazon, Amazontube ve Opentube isimleri için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne başvuruda bulundu. Sadece bir isimle rakip mi olunur demeyin daha bitmedi.

İsimler için yapılan açıklamada olası akış hizmetlerinin çeşitli konularda kablosuz ağlar yoluyla indirilebilir, önceden kaydedilmiş sesli, görsel ve görsel-işitsel çalışmalar sağlayacağı belirtiliyor.

Açıklamanın Amazon, yeni hizmetin kullanıcıların içerik, fotoğraf videolar, metin, veri, resim, film, televizyon ve görsel-işitsel eserleri de içeren eğlence ile ilgili diğer elektronik işleri paylaşmasına olanak tanıyan çevrimiçi ağ hizmetleri sağlayacağını ifade ediliyor.

Bununla birlikte Amazon, Aralık ayında üç yeni domain satın aldı. Bunlar, AlexaOpenTube.com, AmazonAlexaTube.com ve AmazonOpenTube.com. Elbette bu, Amazon’un bir video aktarım hizmetinin çıkacağı anlamına gelmiyor. Çünkü şirketler, sonuçlanacağı belli olmayan ticari markaları kaydettirebiliyor. Bakalım önümüzdeki süreçte neler olacak? Amazon gerçekten de YouTube’a rakip olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*