Çarşamba , 11 Aralık 2019
50 Dolar’a Sanal Gerçeklik Gözlüğü

50 Dolar’a Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Oculus Rift, Microsoft Hololens, Samsung Gear VR gibi ürünlerin ardından Çinliler de SVR Glass isimli bir ürün ile sanal gerçeklik pazarına girmeye hazırlanıyor. Üstelik bilindik Çin tarzı ile: UCUZ FİYAT SADECE 50 DOLAR
Hemen her ürün’ün kopyanını/çakmasını/sahtesini üretmesiyle ünlü olan Çin firmaları ağır ağır bu kimliklerinden sıyrılıp pazarda daha büyük hisse sahibi olmaya ve kendilerine has ürünler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı. Vaziyet böyle olunca da Dünya’nın en büyük teknoloji etkinliği olan CES’in de Çin sürümünü tertip eden ülke, CES Asia isimli, Shanghai (Şangay yazınca size de garip geliyor mu?) şehrinde tertip eden bir fuarda yeni Çin malı teknolojik oyuncaklarını tanıtıyor.

SVR Glass isimli Çin malı bu sanal gerçeklik gözlüğü, 4.7 inçten başlayarak 6 inçe kadar ekrana sahip hemen tüm telefonlar ile uyumlu çalışabiliyor ve bu sayede Gear VR isimli Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğüne ufak bir fark atıyor; ancak Gear VR gibi 96 derecelik bir bakış açısı sunan SVR’ın görüntü kalitesi de elbette kullandığınız telefonun görüntü kalitesine göre değişiyor. (öyle her telefonla uyumlu diye her telefonla aynı görüntüyü yakalayacaksınız diye bi’ şey yok)
1
SVR’ın bir başka özelliği ise miyop olan kullanıcılar için kullanım avantajı sunuyor. Şayet gözlerinizde miyop meseleniz varsa SVR’ın ayar düğmesi ile oynayarak odak noktasını sizin için en uygun noktaya taşıyabiliyorsunuz. (benim astigmatım var sözgelişi o n’olcak?)Elbette Gear VR gibi kaliteli bir görünüme veyahut malzeme kalitesine sahip değil; Oculus Rift kadar da etkileyici bir tecrübe sunmuyor; ancak SVR’ın da sanal gerçeklik kulvarında söyleyeceği bir şeyler var: ÜCRETİ 50 Dolar. (Samsung Gear VR da 200 Dolar sözüm ona fakat Türkiye’ye sor bir de o ücreti)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*