Cuma , 8 Kasım 2019
37 Dili İnternetsiz Tercüme Edebilen Kulaklık ; Clik

37 Dili İnternetsiz Tercüme Edebilen Kulaklık ; Clik

Toplam 37 dili herhangi bir internet bağlantısı gerektirmeden tercüme edebilen yeni bir kulaklık üretildi ! Kulaklığın ismi ise Clik…

Gerçek zamanlı çeviri yapmak için üretilen birçok teknolojiye bir yenisi daha eklendi. Bu araçları normalde internete bağlı olmadan kullanmanız mümkün değil. Ancak yeni duyurulan Mymanu firmasının bu kablosuz kulaklığı çevrimdışıyken tam 37 dile gerçek zamanlı çeviri yapabiliyor.

Çevrenizin bütünüyle yabancı dil konuştuğu bir yerde, iletişim kuramamak ve çevrenizdeki insanlarla anlaşamamak oldukça can sıkıcı olabilir. Bazen mimik ve jestler size konuyu tam olarak açıklasa da insanların yüzüne karşı “Kusura bakma arkadaşım, konuya Fransız kaldım da” diyememek kendinizi kötü hissettirebilir.

Clik, merkezi İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunan Mymanu şirketi tarafından üretildi. Çevirdiği diller arasında Japonca bile bulunan efsane ürün, akıllı telefonunuza bluetooth yoluyla bağlanıyor. Üstelik sizinle o an konuşulan dili algılayıp bir iki cümle sonra sesli olarak eş zaman çeviri yapmaya başlıyor.

Tam şarj dolumunda 6 saate kadar çalışan kulaklık, diğer gerçek zamanlı çeviri cihazlarının aksine oldukça hafif ve taşıması kolay bir ürün.

Mymanu CEO’su Danny Manu ürün hakkında şunları söylüyor:“Dil farklılıklarından doğan iletişim kokpukluğunu artık geçmişimizde bırakacak bir ürün ortaya koymak istedik. Ve bunu ilk kez gerçekleştiren firma olarak gururluyuz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*