Pazartesi , 18 Kasım 2019
2013’te yaşanan en önemli anlar!

2013’te yaşanan en önemli anlar!

2013 teknoloji için hiç de durgun bir yıl olmadı! İşte yaşanan en önemi yükselişler, düşüşler…

2013’ün sıkıcı geçtiğini söylemek zor; sona eren imparatorluklar, çuvalla para kazanan şirketler, Skynet‘i andıran yeni ürünler ve fazlasına 2013’te şahit olduk.

İmparatorluklar sona erdi

2013’te sona eren ve yeni baştan başlayan birçok şeye rastladık. Microsoft’un işletim sistemlerindeki liderliği tabletler, akıllı cepler ve Chromebook tarafından sallanırken, bazı dev isimler kendilerini başka şirketlerin içinde buldular. Nokia, Microsoft’un bir parçası haline gelirken BlackBerry, bir trajedinin parçası halini almıştı.

Satın alma silsilesi

Kendini yeni bir sahip altında bulan tek şirket Nokia değildi. Google, sosyal navigasyon firması Waze’i, hareket algılama firması Flutter’ı, rüzgar tribünü firması Makani Power’ı, bir seri robot firmasını, doğal dil ve sinir ağ firmalarını satın aldı. Apple ise birkaç harita firmasını, kişisel yardımcı Cue’yu, Kinect’in mucidi PrimeSense’i kendi himayesine aldı. Yahoo, Tumblr’ı bünyesine katarken Facebook‘un satın aldığı firmalar arasında bir sesli çeviri firması, oyun platformları ve bir tasarım ajansı var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*