Çarşamba , 11 Aralık 2019
108 MP Lensli Yeni Samsung Telefonu Hakkında Gelişmeler Var

108 MP Lensli Yeni Samsung Telefonu Hakkında Gelişmeler Var

Samsung yakında tam 108 MP kameralı akıllı telefon çıkaracak. İşte detaylar…

Samsung, bu 108MP kamera sensörünü Xiaomi ile işbirliği içinde yaptı. Sensörü birkaç akıllı telefonunda kullanan tek üretici. Ancak, sensörün artık bir Samsung akıllı telefona girebileceği anlaşılıyor.

XDA-Developers, bu hafta yayınlanan üçüncü One UI 2.0 beta ile gelen Samsung Camera uygulamasında 108MP çıkış çözünürlüğü desteği ile karşılaştı. Uygulama şimdi tam olarak 108.000.000 piksel veya 108MP için 12.000 x 9.000 piksel çözünürlüğü destekliyor.

Samsung’un 108MP Kameralı Telefonu Hakkında Detaylar Çıkıyor Akıllı Telefon Haberleri Samsung Haberleri Teknoloji Haberleri
Uygulama kodunda Galaxy S11’in Samsung’un 108MP kameralı ilk cihazı olacağını önerecek hiçbir şey yok. Galaxy S11 hakkındaki söylentiler, geniş açılı fotoğraflar için 108MP birincil sensöre ek olarak 5x optik zoom lensine sahip olacağını gösteriyor. Ancak bu noktada kesin olmaktan uzak.

Geçmiş herhangi bir gösterge ise, Samsung, destek donanımını gelecekteki bir cihaza gönderme niyeti olmadan bu çözüme destek eklememiştir. Bu sensörle birlikte gelen Galaxy akıllı telefonun tam 108MP çözünürlükte fotoğraflar üretmesi pek mümkün değil. Düşük ışıklı fotoğrafçılığın geliştirilmesi için, Samsung’un piksel tarama teknolojisini kullanması için iyi bir şans var. Sesi azaltmak için birden fazla pikseli bir süper pikselde birleştirme yöntemidir.

Bakalım ilerleyen süreçte ne gibi gelişmeler yaşanacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*